Egy megyei "törvényszolgával" beszélgettem ma délelőtt. Nem vártam volna, de szóba került a Szent Korona. Szent István király az uralkodása végén felajánlotta országát és koronáját a Nagyboldogasszonynak. Innen a sajátosan magyar név: Szűz Mária Magyarok Nagyasszonya. A Szent szűz azt elfogadta és a mennyekbe emelte.
Innen datálható az isteni oltalom hazánkon, rajtunk magyarokon és az egész kárpátmedencén. Hívő keresztény ember ezt a gondolatot a mai napig ki nem neveti, hanem tiszteli. Meg még az olyanok is mint én, akik a szó szoros értelmében nem tartoznak egyházakhoz, felekezetekhez, de tudják: Létezik Isten és létezik Isteni igazságszolgáltatás. És következésképp létezik Kárpát medence, Szent István királyunk országa, és élő a Szent Korona Tana.
Ma a Szent Korona az Országház gyámsága alatt áll. Onnan mégis csak nehezebb kicsempészni egy koronázási cremóniára. Talán nem véletlenül van épp ott?
No hát ennyit előljáróban, és most vissza a beszélgetésre. A Szent Korona úgy működik, hogy ha azt az Esztergomi hercegprímás, pardon: érsek (III. Károly király a mindenkori esztergomi érsek-prímást a Német-római Birodalom hercegi rangjára emelte) valakinek a fejére helyezi, azzal helyreáll a jogfolytonosság, a történelmi folytonosság és helyreáll a Magyar Királyság, és ezzel együtt helyreáll a Kárpátmedence területi szuverenitása, mint a Szent Korona teste. Bár azt azért ne felejtsük el, hogy a korabeli állapotoknak megfelelően a Fehérvári prépost a Szent Korona mindenkori őrzője...
A történelmi Magyar állam főhatalmainak jogforrása a Szent Korona, melyből az állampolgári jogok és kötelességek is valamint a területi szuverenitás fakadnak. Az persze érdekes kérdés, hogy ma van-e személy, akit illethetnénk a magyar Szent Koronával? Nem, nem jutott eszembe egy sem a napi politikából ismert név...
Ez meg csak úgy látnivalóként egy régi napló riport:
Utolsó kommentek