Ezeregyéjszaka meséi
Néhány európai parlamenti képviselő nemtetszését fejezte ki brüsszeli sajtójelentések szerint amiatt, hogy az Európai Unió magyar elnökségét a Tanács épületében jelképező, óriási kultúrtörténeti szőnyegen helyet kapott egy 1848-as térkép is.
Botrány botrány hátán. Túl azon, hogy Magyarországon rasszizmus, meg fasizmus, meg nyíltan menetelő nácik vannak, meg elveszett a sajtószabadság is, most aztán lehullt a lepel a szörnyű magyarokról, akik nem átallunk nemzeti büszkeségeink között szerepeltetni egy 1848-as térképet. Ez aztán már tényleg skandallum!
Az mondjuk nem is nagyon meglepő, hogy osztrák és román hangok fejezték ki nemtetszésüket. Már hogy tetszhetne pont az orsztrákoknak az 1848as dátum? Arról nem is beszélve, hogy a Trianoni konc nélkül Románia épp a harmada volna a mainak. Naná, hogy nem tetszik nekik. Ettől még az tény marad, hogy 1848 fontos határköve a magyar történelemnek.
"A szőnyeg lényegében kulturális, történelmi és tudományos jelképek és képek sora Magyarországról" //Hajdú Márton//
Ami meg a környező országok érzékenységét illeti: Ausztria kitalált nekünk egy múltat, amit közvetlenül a '48-as szabadságharc leverése után le is nyomtak a lefejezett és kiherélt Magyar Tudományos Akadémia által az ország torkán. Az akkor kitalállt dogmáktól azóta sem sikerült meszabadulni. Szlovákia soha nem létezett, Trianonban találták ki, de csak a Cseh Szlovák PaDöDö szétválása után valósult meg. Románia eredeti területe Erdély, Partium és a Mezőség nélkül csak a harmada volt a mainak. Jugoszlávia szétesett. A Szovjetúnió felbomlott. Elcsatolt területet ma már csak egy akkori állam birtokol: Ausztria.
A Labancokról külön is emlékezzünk meg. Hazánk újraegyesülése után nagy igyekezettel pusztították falvainkat, várainkat, hogy azokat ellenük felhasználni ne lehessen. A Rákóczi szabadságharcot lezáró Szatmári béke után a maradék várakat is felrobbantották. A törökök idején virágzott a kereskedelem, a kultúra és a vallás. Ez az időszak a reformáció virágkora Magyarországon. Ellentétben a korábban terjesztett téveszmékkel (értsd: tudatos történelemhamisítás) szemben templomainkkat nem a török, de a Habsburg bontatta el.
A vitatott térkép részlet egyébiránt annak a népnek az életterét mutatja, amely a középkortól legújabb kori történelmünkig vérét ontotta azért az Európáért, amely koloncnak dobta ezt a népet és hazáját szomszédainak. ne feledjük azt sem, hogy kizárólag Magyarországot sújtja a mai napig Trianon, Európa szégyene
Ha történetesen az 1848-as térkép megegyezne az 1918-as térképpel, akkor is teljes joggal került rá a szőnyegre. Mi több, Trianont mint önálló állomást is jelölni kellett volna! Ideje Európának szembesülnie önnön "nagyságával"...
Utolsó kommentek