HTML

Díszmagyar - Az álhírgyár

Az oldalon található bejegyzések sajátos véleményt tükröznek, nem pártok vagy politikai csoportok kialakított véleményét mutatják be. Amennyiben az itt olvasottak további gondolatokat ébresztenek, írjon hozzászólást. Tegyen így akkor is ha véleménye nem egyezik a szerző véleményével!

InMemoriam

Nem Nem Soha!

Utolsó kommentek

  • cxc: A veszély a hegymenete optimalizált terepjáróban rejlik. Ha az ilyen szürke autó nagyobb átétbe k... (2014.04.09. 21:12) Orbán Express
  • cxc: Ez volt az első gondolatom ahogy pár nap különbséggel ÉK ban és Iránban is volt rengés :-) (2013.04.11. 17:56) Klasszikus összeesküvés elmélet?
  • Nomen Nescio: Én Európa erejét pont a sokszínű kultúrájában és nem a "globalomaszlagosított" olvasztótégelyben l... (2013.04.09. 21:23) Kétegyország
  • cxc: Megint belepofázom a saját magam hülyeségét :-) Elvégre én is hűséges olvasója vagyok a blogodnak... (2013.04.09. 15:47) Kétegyország
  • cxc: Csak annyira árnyalt amennyire árnyaltnak akarod látni. Próbáld meg elmagyarázni a gyerekednek, ho... (2013.03.25. 14:44) "Kétmagyarország" hány ország?
  • Utolsó 20

1848-0315/12 . Unió (Erdéllyel)

2013.03.09. 20:18 Nomen Nescio

Index.hu 

Martonyi: Erdély Magyarországhoz való visszacsatolása teljes képtelenség

MTI

2013. március 9., szombat 19:50 | 

A román Digi24 hírtelevízióban nyilatkozó külügyminiszter ezzel arra a felvetésre válaszolt, hogy Romániában sokan attól tartanak: Budapest az autonómiatörekvések támogatásával Erdélyt szeretné visszaszerezni.

A külügyminiszter szerint ez olyan képtelenség, hogy nem is kíván reagálni rá. Ugyanakkor rámutatott, a közösségi autonómiaformák elismerése nem gyengíti, hanem erősíti az adott államot, mert növeli a közösség otthonosságérzetét, és hozzájárul az ország stabilitásához.

A televíziós csatorna "Diplomata-útlevél" című félórás külpolitikai műsorát a magyar-román kapcsolatoknak szentelte: ennek keretében tűzték műsorra a magyar külügyminiszterrel bukaresti látogatása alkalmával kedden készített interjút.

Nem is annyira a külügyminiszter ellenében, mint inkább a "román közvéleménynek" címezném a megjegyzésemet. Miszerint látott már a világ olyat, ami nem hogy néhány évvel, de akár néhány hónappal a bekövetkezte előtt is teljes képtelenségnek tűnt...

Hogy másról ne szóljak, de ki hitte volna el 1900-ban, hogy húsz év múlva, túl egy világháborún, Európa arcát addig ismeretlen ideológiák gyökeresen átplasztikázzák?

Sokan vagyunk, akik számára a Kárpát haza egyesítése nem hogy elképzelhetetlen, de az egyetlen magyarhoz méltó törekvés.

1 komment

A bejegyzés trackback címe:

https://diszmagyar.blog.hu/api/trackback/id/tr445125121

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

cxc 2013.03.13. 11:44:02

Csak az a kérdés hogy ki fogja lakni pár évtized múlva a Kárpát medencét. Szerintem nevezhetjük lassan második, harmadik ki tudja hányadik honfoglalásnak azt az elszivárgást ami ma zajlik. Lassan mindenkivel arról beszélek, hogy ki melyik országba akar kivándorolni.
süti beállítások módosítása